Studentų rėmimo programa – rajono ateičiai

laptop 3087585 960 720Utenos rajono savivaldybės taryba birželio mėnesio posėdyje patvirtino dar vieną Utenos rajono savivaldybės programą. Tai – Studentų rėmimo programa.
Naujosios programos tikslas – aktyvinti Utenos rajono investicinį potencialą, ekonominę pažangą, jaunų kvalifikuotų specialistų pritraukimą į savivaldybei pavaldžias bei kitas rajone veikiančias įmones.


Programos, kuri bus finansuojama savivaldybės biudžeto lėšomis, tvarkos apraše numatyta finansinė parama pažangiems studentams, baigusiems bendrojo ugdymo mokyklas bei deklaravusiems gyvenamąją vietą Utenos rajone, besimokantiems Lietuvos arba užsienio aukštosiose mokyklose, siekiantiems bakalauro, profesinio bakalauro laipsnio, studijuojantiems vientisosiose studijose ar pasirinkusiems Savivaldybei reikalingų specialybių programas.


Studentams skiriama finansinė parama – studijų stipendija. Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į specialistų poreikį ir programos finansavimo galimybes, stipendijų skaičių nustatys kiekvienais metais.
Stipendija skiriama taikant šiuos kriterijus:
• specialybių reikalingumo;
• specialybių įvairovės;
• studento mokymosi rezultatų;
• pasirašytas susitarimas su įmone, įstaiga, organizacija dėl praktikos atlikimo studijų metu ir dėl įdarbinimo po studijų baigimo.
Programoje numatyta, kad studentas, kuriam skiriama stipendija, turi įsipareigoti atidirbti Utenos rajono savivaldybei pavaldžiose bei kitose rajono įmonėse tiek metų, kiek metų jam buvo mokama studijų stipendija.
Stipendijos dydis – 5 bazinės išmokos (BSI) per mėnesį. Stipendija mokama visą studijų laikotarpį, išskyrus akademines atostogas.
Norėdamas gauti stipendiją studentas turi dalyvauti Studentų rėmimo Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis konkurse, kuris bus skelbiamas kasmet nuo balandžio 1 d. Studentų pateiktus prašymus nagrinėja Studijų stipendijų skyrimo komisija, kuri Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriui teikia pasiūlymą dėl stipendijos skyrimo. Direktorius, pritaręs komisijos siūlymui, kad studentas yra vertas stipendijos, pasirašo trišalę studijų rėmimo sutartį tarp savivaldybės administracijos, studento ir įmonės, kurioje jis planuoja įsidarbinti.
Naujosios programos tvarkos apraše numatytas ir stipendijos nutraukimas bei grąžinimas. Stipendijos mokėjimas nutraukiamas tada, kai studentas išbraukiamas iš studentų registro, studentas stipendijos atsisako raštu arba stipendijai gauti pateikia neteisingus duomenis (dokumentus). Jei studentas sustabdo studijas, atideda baigiamojo darbo gynimą ar jam yra suteikiamos akademinės atostogos, stabdomas ir stipendijos mokėjimas. Jei studentas nutraukia trišalę sutartį ar nevykdo jos įsipareigojimų, privalo grąžinti gautą pinigų sumą. Bet jei studentas vykdo visus trišalės studijų rėmimo sutarties įsipareigojimus, jam stipendija yra skiriama negrąžinamai.
Detaliai su Studentų rėmimo programa galima susipažinti https://www.utena.lt/index.php/lt/2-uncategorised/2439-utenos-rajono-savivaldybes-studentu-remimo-programos-tvarkos-aprasas

laptop 3087585 960 720

Komentuoti


Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

Savaitės populiariausi

Utenoje duris atvėrė naujas VšĮ Krizių centro „Ang...
23 Liepa 2021 05:55 - Super UserUtenoje duris atvėrė naujas VšĮ Krizių centro „Angelų pieva“ padalinys

Liepos 21 dieną Utenoje duris atvėrė naujas Vš [ ... ]

Plačiau
Nori tapti Pataisos pareigūnu ?
19 Liepa 2021 12:47 - Super UserNori tapti Pataisos pareigūnu ?

Plačiau
PAROS ĮVYKIŲ (2021-07-22) SUVESTINĖ
23 Liepa 2021 05:54 - Super UserPAROS ĮVYKIŲ (2021-07-22) SUVESTINĖ

Smurtas artimoje aplinkoje
2021-07-22 apie 10.20 va [ ... ]

Plačiau

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Apklausa

Ar laikotės karantino?

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information