manoutena logoAdomus

MERO SVEIKINIMAS

Marijus KaukenasBirželio 1-oji žymi dvi svarbias datas – Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir vasaros pradžią. Šios dvi ypatingos datos sutampa ne be reikalo. Juk vaikystė – tai nuotykiai, įspūdžiai, netikėti atradimai, žygiai, juokas ir kūlvirsčiai žydinčioje senelių pievoje. Visa tai dovanoja vasara. O niekas taip nedžiugina, kaip džiaugsmu spindintys vaikų veidai, skambus jų juokas ir žingeidumo kupinos akys.
Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga sveikindamas visus Utenos rajono vaikus ir jų tėvelius, linkiu, kad vasaros dovanojami džiaugsmai nesibaigtų niekada, kad vaikystė būtų meilės ir gerumo, svajonių ir spalvingų įspūdžių kupinas gyvenimo laikotarpis. Tegu jus, mieli vaikai, ieškojimų ir atradimų kelyje lydi mylintys artimieji, tikri draugai, rūpestingi mokytojai ir žinojimas, kad pasaulis, kuriame gyvenate, yra nepaprastas, pilnas šviesos ir gėrio.

Pagarbiai,
Marijus Kaukėnas,
Utenos rajono savivaldybės meras

Pasitarime – apie šiandienos žemės ūkio aktualijas

2023 05 30 pasitarimasGegužės 30 d. Utenos rajono savivaldybėje Utenos ūkininkų sąjunga (UŪS) surengė pasitarimą-seminarą „Ūkių bei ekologinių ūkių galimybės Utenos regione bei Lietuvoje“. Pasitarime-seminare dalyvavo žemės ūkio viceministras Vytautas Abukauskas, Ekologinių ūkių asociacijos prezidentas Mindaugas Petkevičius, Utenos ūkininkų sąjungos ir ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus, Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas, vicemeras Rimantas Dijokas, Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriaus vedėja Raimonda Jankauskienė, Žemės ūkio rūmų ekspertė Edita Karbauskienė, Utenos rajono ūkininkai, kurių atvyko didelis būrys. Pasitarimą ir diskusiją koordinavo UŪS vicepirmininkė Brigita Mosiejauskė.

Utenos rajone fiksuotas stichinis meteorologinis reiškinys - šalna

2023 05 30 salnaLietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos meteorologinių ir aviacinių stebėjimų skyrius informavo, kad nuo 2023 m. balandžio 8 d. iki gegužės 29 d. Utenos meteorologijos stotis fiksavo žemiausią oro temperatūrą standartiniame 1,5 m aukštyje ir 5 cm aukštyje nuo žemės paviršiaus. Šalnos fiksuotos laikotarpiu, kai prasidėjo aktyvioji augalų vegetacija, todėl šis reiškinys laikomas stichiniu meteorologiniu reiškiniu.

Bus išdalinta 1600 konteinerių

2023 05 30 konteineriai2022 m. Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius pateikė paraišką LR Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) dėl dotacijos gavimo individualiems antrinių žaliavų surinkimo konteineriams įsigyti. Utenos rajono savivaldybės teritorijoje numatoma išdalinti 800 vnt. stiklo, stiklo pakuotės atliekoms surinkti konteinerių ir 800 vnt. visų rūšių pakuotės atliekoms surinkti konteinerių. Bendra projekto vertė – 42592,00 Eur.

Uteniškiams marijampoliečiai atkleidė savo miesto švietimo ir kultūros lobynus

2023 05 30 stazuoteGegužės 25–26 dienoms Utenos rajono švietimo įstaigų vadovas kartu su savivaldybės vicemere Daiva Pečione, savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Romualdu Kraulišu bei skyriaus specialistais dalyvavo edukacinėje stažuotėje Marijampolės savivaldybėje. Uteniškiai lankėsi Rygiškių Jono gimnazijoje, „Šaltinio“ progimnazijoje, vaikų lopšelyje darželyje „Rūta“. Buvo susipažinta su marijampoliečių patirtimi organizuojant mokinių ugdymą, domėtasi mokinių pasiekimais, mokyklų materialiu aprūpinimu.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas