Kiek kainuoja gydymas Lietuvoje infografikasVizito pas gydytoją metu žmogus sužino, kad yra nedraustas privalomuoju sveikatos draudimu, todėl už gydymą turės susimokėti. Staigmena ne pati maloniausia, tačiau jos galima išvengti. Mat iki atvykstant pas gydytoją draudimo galiojimą paprasta pasitikrinti internetu arba kreipiantis į ligonių kasą, o prireikus jį galima laiku susitvarkyti.

nvscNacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamentas (toliau Utenos departamentas) informuoja apie Utenos  apskrityje sergamumą gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų (toliau  ŪVKTI) ir COVID -19 infekcijomis.

piskeipaiNacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento specialistai primena, kad prasidėjus šaltajam sezonui padidėja rizika užsikrėsti ir susirgti pneumokokinė infekcija. Tai ūminė bakterinė liga, galinti sukelti įvairias ligas. Dažniausi pneumokokinės infekcijos susirgimai tiek vaikams, tiek suaugusiems yra ausies ir plaučių uždegimai, kiek rečiau: sinusitai, pūliniai pleuritai, konjunktyvitai ir kt.

gripasNacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamentas (toliau Utenos departamentas) informuoja apie Utenos  apskrityje sergamumą gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau  ŪVKTI).

menMeningokokinė infekcija – reta, tačiau pavojinga bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas). Meningokokinė infekcija pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus, taip pat registruojami susirgimų  atvejai ir tarp paauglių bei jaunų žmonių iki 25 metų amžiaus.

Meningokokine infekcija dažniausiai serga  žiemos-pavasario mėnesiais. Plinta lašiniu būdu per orą, artimai bendraujant su sergančiuoju ar sveiku bakterijų nešiotoju. Simptomai gali pasireikšti nuo 1 iki 10 dienų, tačiau vidutiniškai per 3–4 dienas.

Meningokokinės infekcijos simptomai: karščiavimas, sloga, gerklės skausmas, kaklo sustingimas, silpnumas, pykinimas, vėliau – odos bėrimas.

Pagrindinė meningokokinės infekcijos profilaktikos priemonė – skiepai

Lietuvoje nuo 2018 m. liepos 1 d. kūdikiai skiepijami nuo B tipo meningokokinės infekcijos. Pagal Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių skiepijami 3 mėn., 5 mėn. ir 12–15 mėn. amžiaus kūdikiai.

 Ką turėtų žinoti vaikų ugdymo įstaigos bendruomenė?

  • Pasireiškus meningokokinės infekcijos atvejui kolektyve, svarbu nepanikuoti;
  • Pirmiausia, privaloma informuoti kolektyvo narius ir nustatyti su kuo sergantis asmuo turėjo artimiausią kontaktą;
  • Meningokokinė infekcija plinta tik artimo kontakto su sergančiuoju metu (bučiuojantis, valgant iš tų pačių indų, per seiles ar nosies išskyras);
  • Artimą sąlytį turėjusiems asmenims rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją, kad paskirtų vienkartinę antibakterinių vaistų dozę;
  • Chemoprofilaktika turi būti pradėta kuo anksčiau (ne vėliau kaip per 7 paras po buvusio kontakto). Ji rekomenduojama tik asmenims, glaudžiai kontaktavusiems su ligoniu – šeimos nariams, klasėje – suolo draugams ir kitiems artimai bendravusiems asmenims, personalui, buvusiems sąlytyje su susirgusiu asmeniu;
  • Kolektyvo nariai turi stebėti savo sveikatą 10 dienų;
  • Prasidėjus karščiavimui ar atsiradus kitiems būdingiems ligos požymiams (stiprus galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, odos bėrimai, sprando raumenų sustingimas), patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją;
  • Meningokokinės infekcijos sukėlėjas neatsparus aplinkos poveikiui, todėl pakanka patalpas dažnai vėdinti bei valyti drėgnuoju būdu.

 

Parengta vadovaujantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacija daugiau https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/uzkreciamosios-ligos/meningokokine-infekcija

men

Puslapis 1 iš 57

Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Apklausa

Ar laukiate vasaros?

Naujausi skelbimai

Virtuvinis kombainas
( / Buitis)

Virtuvinis kombainas
01-29-2023

Nupirkčiau/Куплю
( / Transporto priemonės)

Nupirkčiau/Куплю
01-28-2023

Vandens šulinių valymas Tel.864385273
( / Darbas, paslaugos)

noimage
01-26-2023

Kaminu ideklai,pristatomi kaminai
( / Darbas, paslaugos)

Kaminu ideklai,pristatomi kaminai
01-23-2023

Buto nuoma
( / Nekilnojamasis turtas)

noimage
01-22-2023

Ekskavatoriaus nuoma su operatoriumi,Pervezimai
( / Darbas, paslaugos)

Ekskavatoriaus nuoma su operatoriumi,Pervezimai
01-16-2023

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information