manoutena logoAuganti kultūra regionuose: ko tikėtis šiemet Utenos apskrityje?

KRETIN1Šiemet Lietuvos kultūros taryba investavo į 485 kultūros iniciatyvas regionuose ir joms skyrė daugiau kaip 3,3 mln. eurų. Kas laukia vietos gyventojų? Kokias programos „Tolygi kultūrinė raida“ paraiškų tendencijas gali išskirti Regioninių kultūros tarybų narės? Ko reikia, kad vyktų sėkmingesnis profesionalių menininkų ir vietos bendruomenių darbas? Kaip sustiprinti nevyriausybinį sektorių regionuose?Apie tai pasakoja Utenos apskrities regioninės kultūros tarybos narė Indra Drevinskaitė.

SEMINARAS APIE ES FINANSAVIMO GALIMYBES KULTŪROS IR KŪRYBINIŲ INDUSTRIJŲ SEKTORIUI

2023 10 18 mokymai2023 m. lapkričio 22 d. ES programos „Kūrybiška Europa“ biuras Lietuvoje kartu su Lietuvos mokslo taryba kviečia Utenos kultūros organizacijas bei kūrėjus į informacinį seminarą apie ES finansavimo galimybes kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriui. Renginys vyks Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje nuo 13 val. iki 17 val.

Kūrybinės dirbtuvės: iliustracijų, padedančių suprasti kalbą vaizdais kūrimas

2023 10 19 iliustracijos2023 m. spalio 19 d. 15 val. kviečiame į Utenos meno mokyklos Dailės skyrių. Organizuojamos Kūrybinės dirbtuvės: kursime iliustracijas, padedančias lengvai suprasti kalbą vaizdais sunkiai skaitantiems žmonėms. Jeigu tu laikai rankoje pieštuką ir nori prisidėti prie Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM iliustracijų duomenų bazės ir palengvinti tų žmonių, kuriems to labai reikia dalią, ateik ir tą popietę pabūkime kartu, praleiskime prasmingai laiką. Kas nespėsite sudalyvauti dirbtuvėse ir norėsite pamatyti, kaip mums sekėsi, veiks Dailės skyriuje Kūrybinių dirbtuvių parodėlė.

Utenos kolegijos pastatą papuošė žolininkės E. Šimkūnaitės atminimui skirtas piešinys

2023 10 16 sinkunaiteHab. biologijos mokslų dr. Eugenija Šimkūnaitė (1920–1996) savo gyvenimu ir veikla sukaupė ne tik didžiulį etnokultūrinį bei intelektualinį turtą Lietuvai, bet ir paliko neišdildomus įspūdžius su ja bendravusiems žmonėms, suformavo unikalų savo, kaip liaudies žiniuonės, įvaizdį. Gimusi Novorosijsko mieste (Krasnodaro kraštas, Rusija), Gesė – tas vardas ją lydėjo visą gyvenimą – užaugo ir amžinojo poilsio atgulė Tauragnuose.

Utenos policijoje šviesą skleidžianti dailininko Gintaro Gesevičiaus tapybos darbų ekspozicija

1640 9532f71a6351cf919aa41ad4ac084b8fBirželio 21 d. Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate vyko tapytojo, grafiko Gintaro Gesevičiaus tapybos darbų ekspozicijos pristatymas.
Dailininkas Gintaras Gesevičius, gimė Kaune. Baigė Kauno dailės mokyklą, studijavo Vilniaus dailės institute ir įgijo grafiko specialybę. Šiuo metu tapytojas gyvena ir kuria Kirdeikiuose, Utenos rajone.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas