manoutena logoAdomus

NEBLAIVUS SUBARU VAIRUOTOJAS

policija2023-06-03 apie 22.20 val., Utenos m., Vaižganto g., neblaivus (nustatytas 2.81 prom. girtumas) vyras (gim. 1975 m.) vairavo automobilį SUBARU LEGACY. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281(1) str. 1 d.

PAROS ĮVYKIŲ (2023-06-02) SUVESTINĖ

policijaPlėšimas
2023-06-02 apie 17.30 val., Zarasų r. sav., į vyro (gim. 1967 m.) namus užėjo mergina (gim. 2006 m.) ir vyras (gim. 2000 m.), kuris grasindamas peiliu ir vienkartiniu švirkštu reikalavo iš vyro (gim. 1967 m.) pinigų, tačiau nusikalstama veika nebuvo baigta dėl nuo kaltininko valios nepriklausančių aplinkybių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 22 str. 1 d., 180 str. 2 d.
Įtariami asmenys (gim. 2006 m.) ir (gim. 2000 m.) sulaikyti ir patalpinti į Panevėžio aps. VPK areštinę.

Pareigūnai operatyviai išgelbėjo dingusio mažamečio gyvybę

1631 28c9325030f124d8cdd79544fb8b0330Gegužės 31 d. apie 18 val., skubiosios pagalbos tarnybų telefonu gautas pranešimas, kad Utenos rajone iš namų dingo mažametis vaikas. Policija į įvykį reagavo nedelsiant. Pareigūnams nuvykus nurodytu adresu, juos pasitiko vaiko tėvas ir paaiškino, kad nepavyksta surasti mažamečio. Aplinkui namus yra tvenkiniai ir vietovė pelkėta, todėl vaikui grėsė realus pavojus ir kiekviena minutė buvo svarbi.

Vaikų gynimo dieną pareigūnai lankėsi Utenos Vyturių progimnazijoje

1630 2425564703ff84ec0e10b86ac30c3f44Šiandien šventinė diena – VAIKŲ GYNIMO DIENA! Policijos pareigūnai sveikino Utenos Vyturių progimnazijos trečios klasės mokinius ir priminė, kad visi vaikai turi teisę augti saugūs, gyventi nieko nebijodami ir yra svarbūs. Pareigūnai vaikams paaiškino kokiomis savybėmis turi pasižymėti žmogus norintis tapti policijos pareigūnu, su kokiais iššūkiais, pavojais jie susiduria ir kokias specialiąsias priemones naudoja kasdieniniame darbe. Mokiniai sužinojo, kad ir jie patys kuria ir padeda išlaikyti ramybę ir saugumą savo aplinkoje.

Utenoje duris atvėrė į naują vietą persikėlęs Migracijos departamento padalinys

atsisiųstiŠią savaitę, antradienį, Utenoje oficialiai atvertas Migracijos departamento Panevėžio skyriaus klientų aptarnavimo padalinys. Naujasis padalinys įsikūrė Utenio aikštėje 15–2.

MERO SVEIKINIMAS

Marijus KaukenasBirželio 1-oji žymi dvi svarbias datas – Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir vasaros pradžią. Šios dvi ypatingos datos sutampa ne be reikalo. Juk vaikystė – tai nuotykiai, įspūdžiai, netikėti atradimai, žygiai, juokas ir kūlvirsčiai žydinčioje senelių pievoje. Visa tai dovanoja vasara. O niekas taip nedžiugina, kaip džiaugsmu spindintys vaikų veidai, skambus jų juokas ir žingeidumo kupinos akys.
Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga sveikindamas visus Utenos rajono vaikus ir jų tėvelius, linkiu, kad vasaros dovanojami džiaugsmai nesibaigtų niekada, kad vaikystė būtų meilės ir gerumo, svajonių ir spalvingų įspūdžių kupinas gyvenimo laikotarpis. Tegu jus, mieli vaikai, ieškojimų ir atradimų kelyje lydi mylintys artimieji, tikri draugai, rūpestingi mokytojai ir žinojimas, kad pasaulis, kuriame gyvenate, yra nepaprastas, pilnas šviesos ir gėrio.

Pagarbiai,
Marijus Kaukėnas,
Utenos rajono savivaldybės meras

Birželio mėnesį policijos pareigūnai keliuose vykdys prevencines priemones

policija prInformuojame, kad birželio mėnesį policijos pareigūnai keliuose vykdys šias prevencines priemones:

PAROS ĮVYKIŲ (2023-05-31) SUVESTINĖ

policijaTransporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimas, neteisėtas sunaikinimas ar pakeitimas
    2023-05-31 Utenos aps. VPK gautas VĮ „Regitra“ pranešimas, kad apie 13.30 val. kreipėsi  vyras (gim. 1957 m.), kuris pageidavo priregistruoti įsigytą motociklą „Aprilia Scarabeo 125“ su identifikavimo numerio klastojimo požymiais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Utenos Vyturių progimnazijos patirtis ruošiantis naujiems mokslo metams: atsakymus padeda rasti diskusijos su kitų mokyklų mokytojais

IMG 7968Nuo rugsėjo 1-osios 1, 3, 5, 7, 9 ir III gimnazijos klasių mokiniai mokysis pagal atnaujintas ugdymo programas. Kitose klasėse dar bus tęsiamos ir užbaigiamos dabartinės programos. Taip pereiti prie atnaujinto turinio apsispręsta dėl to, kad būtų išlaikytas mokinių ugdymo nuoseklumas, prie atnaujintų ugdymo programų būtų pereinama laipsniškai, be to, tai ir mažesnė apkrova mokykloms. Dar kitais mokslo metais, 2024–2025 m. m., jau visos klasės dirbs pagal atnaujintas programas.

Vasaros festivalis „Mėnuo Juodaragis” žaižaruos ugnimi ir ypatinga programa

MJR2022 MPuida sest 462Vasaros pabaigoje įvyks vienas įspūdingiausių Lietuvos festivalių – „Mėnuo Juodaragis”. Dvidešimt trečiasis savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis lankytojus kviečia rugpjūčio 24-27 dienomis, jis šventines ugnis uždegs laukinėje Dūburio ežero saloje prie Antazavės, Zarasų raj. Prieš vasarą rengėjai pristato šių metų festivalio tematiką ir atskleidžia pagrindinius programos akcentus.

Pasitarime – apie šiandienos žemės ūkio aktualijas

2023 05 30 pasitarimasGegužės 30 d. Utenos rajono savivaldybėje Utenos ūkininkų sąjunga (UŪS) surengė pasitarimą-seminarą „Ūkių bei ekologinių ūkių galimybės Utenos regione bei Lietuvoje“. Pasitarime-seminare dalyvavo žemės ūkio viceministras Vytautas Abukauskas, Ekologinių ūkių asociacijos prezidentas Mindaugas Petkevičius, Utenos ūkininkų sąjungos ir ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus, Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas, vicemeras Rimantas Dijokas, Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriaus vedėja Raimonda Jankauskienė, Žemės ūkio rūmų ekspertė Edita Karbauskienė, Utenos rajono ūkininkai, kurių atvyko didelis būrys. Pasitarimą ir diskusiją koordinavo UŪS vicepirmininkė Brigita Mosiejauskė.

Ukrainiečiai moksleiviai domėjosi policijos pareigūno profesija

1628 128c2147c8df696b22a32c4455cb1031Džiugu, kad šiandien Utenos Vyturių progimnazijos aštuntos klasės ukrainiečių mokinių būrys apsilankė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariate.
Tai tęsinys veiklų, pristatymų „Pasimatuok profesiją“ jaunimui, kurių metu galima iš arčiau susipažinti su policijos pareigūno profesija.

Keičiasi receptų rašymo ir tam tikrų receptinių vaistų išdavimo tvarka

receptaiSveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo birželio 1 dienos keičiama kompensuojamųjų vaistų receptų išrašymo tvarka, gydytojams supaprastinant kompensacijos rūšių kodų pasirinkimą. Taip pat siekiant skatinti racionalų tam tikrų vaistų vartojimą griežtinama receptinių vaistų, kurių veiklioji medžiaga yra semagliutidas ir somatropinas, išdavimo tvarka.

Utenos rajone fiksuotas stichinis meteorologinis reiškinys - šalna

2023 05 30 salnaLietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos meteorologinių ir aviacinių stebėjimų skyrius informavo, kad nuo 2023 m. balandžio 8 d. iki gegužės 29 d. Utenos meteorologijos stotis fiksavo žemiausią oro temperatūrą standartiniame 1,5 m aukštyje ir 5 cm aukštyje nuo žemės paviršiaus. Šalnos fiksuotos laikotarpiu, kai prasidėjo aktyvioji augalų vegetacija, todėl šis reiškinys laikomas stichiniu meteorologiniu reiškiniu.

Bus išdalinta 1600 konteinerių

2023 05 30 konteineriai2022 m. Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius pateikė paraišką LR Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) dėl dotacijos gavimo individualiems antrinių žaliavų surinkimo konteineriams įsigyti. Utenos rajono savivaldybės teritorijoje numatoma išdalinti 800 vnt. stiklo, stiklo pakuotės atliekoms surinkti konteinerių ir 800 vnt. visų rūšių pakuotės atliekoms surinkti konteinerių. Bendra projekto vertė – 42592,00 Eur.

Uteniškiams marijampoliečiai atkleidė savo miesto švietimo ir kultūros lobynus

2023 05 30 stazuoteGegužės 25–26 dienoms Utenos rajono švietimo įstaigų vadovas kartu su savivaldybės vicemere Daiva Pečione, savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Romualdu Kraulišu bei skyriaus specialistais dalyvavo edukacinėje stažuotėje Marijampolės savivaldybėje. Uteniškiai lankėsi Rygiškių Jono gimnazijoje, „Šaltinio“ progimnazijoje, vaikų lopšelyje darželyje „Rūta“. Buvo susipažinta su marijampoliečių patirtimi organizuojant mokinių ugdymą, domėtasi mokinių pasiekimais, mokyklų materialiu aprūpinimu.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas