Laimės mieste laimės buvo daug

2019 09 09 SVENTEŠeštadienį, rugsėjo 7 d., Utena, laimės miestas, siautė: buvo minimas 758-asis Utenos gimtadienis. Tai – išskirtinis, vienas populiariausių ir įspūdingiausių renginių visoje Rytų Aukštaitijoje. Šiųmetinis gimtadienis – kupinas užsienio svečių gausos, kultūros, sporto, pramoginių renginių, akcijų ir staigmenų, vykęs keturias dienas ir pirmą kartą peržengęs miesto ribas: gimtadienio šventė sekmadienį buvo pratęsta Užpaliuose, 2018 m. mažojoje kultūros sostinėje. Taip bus kuriama tradicija: kitais metais rugsėjį pratęsti gimtadienio šurmulį uteniškiai ir šventės svečiai rinksis į kitą rajono miestelį.

Pasveikinti uteniškių 758-ojo gimtadienio proga į šventę atvyko gausus būrys užsienio svečių. Utenos nepamiršta ištikimi jos draugai: Preiliai ir Rezeknė (Latvija), Chelmas (Lenkija), Kovelis (Ukraina), Pontinija (Italija), Lietuvos karinių jūrų laivyno laivo „Sėlis" įgula, tolimesni ir nauji draugai iš Beit Sahour (Palestina) ir Gorio (Sakartvelas). Bene laukiamiausi, pirmą kartą dalyvavę miesto gimtadienyje, buvo svečiai iš tolimojo Džinano (Kinija), su kuriuo bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2018 m. birželio mėnesį. Pastarosios delegacijos vadovas Liu Xuedong spaudos konferencijos, surengtos Utenos kultūros centre rugsėjo 6 d., metu informavo, kad Džinane jau gyvena ne 8 milijonai gyventojų, kaip skelbiama įvairiuose šaltiniuose, o 10 milijonų.


Užsienio svečius pasveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, surengęs iškilmingą priėmimą šeštadienio ryte. Svečiai išsakė daug gražių palinkėjimų ir sveikinimų miestui bei jo gyventojams. Svečių linkėjimai bei sveikinimai skambėjo ir didžiojoje šventės scenoje. Kartu su užsienio svečiais Uteną sveikino Seimo nariai Edmundas Pupinis, Lauras Stacevičius, Molėtų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Saugūnienė, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos atstovai.


Vienas iš šiųmetės šventės naujų akcentų – bėgimas „Go, Utena go!", sukvietęs per 300 dalyvių. Bėgimą galima pavadinti tarptautiniu, nes jame dalyvavo bėgikai ir iš Latvijos bei Estijos. Vienas iš bėgimo iniciatorių ir organizatorių – Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas, bėgimo entuziastas Vitalijus Šeršniovas, pats bėgęs 7 ir 3 km distancijas. Kitais metais „Go, Utena go!", reikia tikėtis, sudomins dar daugiau bėgikų ir savo jėgas išbandys ne mažiau kaip 500 bėgimo entuziastų.


Reikia pasakyti, kad prieš pagrindinę šventės dieną, rugsėjo 7-ąją, miestas jau buvo kupinas renginių ir įspūdžių. Senosiose miesto kapinėse buvo pagerbtas garbių uteniškių, tokių, kaip miesto burmistro Juozo Bartašiaus, gydytojų Grigelių, kunigo, poeto, tautosakininko Petro Markevičiaus, neseniai perlaidoto poeto Alfonso Nykos-Niliūno, rašytojo Rapolo Šaltenio, poetės Karolinos Praniauskaitės, atminimas. Miestą palaimino kunigas Algirdas Toliatas, dieną prieš atvykę laivo „Sėlis" jūreiviai supažindino uteniškius su „Lietuva – jūrinė valstybe" ir Miesto sode pasodino lepiąją magnoliją, kuri yra pirmoji būsimos magnolijų alėjos atstovė. Kristaus į dangų žengimo bažnyčioje nugriaudėjo XXIII Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio, skirto Juozo Naujalio 150-osioms gimimo metinėms, atidarymas. Vyko teatro, muzikos ir žodžio, lietuviško kino vakarai.


Šeštadienį, Laimės dieną, buvo galima pasinerti į muzikos, dainų, staigmenų, nuoširdaus bendravimo, netikėtų susitikimų, emocijų, sveikinimų ir puikaus vasariško oro siautulį. Ne vienas miestelėnas ir svečias sakė besijaučiąs kaip vidurvasarį. Juk +25! Aistras ir karštas emocijas vakare dar pakurstė Utenos „Juventus" krepšinio komandos pristatymas, daininkai Eglė Jakštytė, Deividas Norvilas ir Renata Norvilė, Martynas Kavaliauskas, Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė bei visų lauktas Justinas Jarutis, kurio koncertą Utenai gimtadienio proga dovanojo AB „Utenos trikotažas".


Ir kaip gi šventė be garsiojo Utenos fontano! Šokantis ir grojatis fontanas Dauniškio ežere džiugino visus susirinkusius ir dieną, ir tamsų vakarą. Jo įspūdingumą paryškino fejerverkai, nušvietę visą Utenos padangę.


Ech, gimtadienis baigėsi. Bet dar besidžiaugdami šiuo, jau laukiame kitų metų šventės.

Utenos rajono savivaldybės informacija

2019 09 09 SVENTE

Komentuoti


Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

Apklausa

Ar jau laukiate pavasario?

  • Taip
  • Ne
  • Man jokio skirtumo

Savaitės populiariausi

PAROS ĮVYKIŲ (2020-02-10) SUVESTINĖ
11 Vas 2020 08:13 - Super UserPAROS ĮVYKIŲ (2020-02-10) SUVESTINĖ

Smurtas artimoje aplinkoje
2020-02-10 apie 18.38 v [ ... ]

Plačiau
PAROS ĮVYKIŲ (2020-02-14 - 2020-02-16) SUVESTINĖS...
17 Vas 2020 08:29 - Super UserPAROS ĮVYKIŲ (2020-02-14 - 2020-02-16) SUVESTINĖS

Transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neb [ ... ]

Plačiau
PAROS ĮVYKIŲ (2020-02-13) SUVESTINĖ
13 Vas 2020 07:46 - Super UserPAROS ĮVYKIŲ (2020-02-13) SUVESTINĖ

Kelių transporto eismo saugumo ar transporto prie [ ... ]

Plačiau

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information