UTENA PASVEIKINO CHELMĄ JUBILIEJINIO GIMTADIENIO PROGA

Obraz 113Nuo 1998 metų su Utena draugaujantis Lenkijos miestas Chelmas šventė 625 metų jubiliejų. Ta proga vasario 16–18 dienomis Chelmo miesto prezidentės Agatos Fisz kvietimu Chelme lankėsi Utenos rajono savivaldybės administracijos delegacija, kuriai vadovavo Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius.

Jubiliejinio gimtadienio šventė prasidėjo naujajame Chelmo vandens parke, kuriame susirinkusiems svečiams buvo pristatytas pats parko projektas (projekto įgyvendinimui Chelmo miesto savivaldybė kartu su valstybe skyrė 7 mln. Eur), vandens pramogos, laisvalaikio praleidimo galimybės, poilsio programos bei kt. Svečiai apžiūrėjo naująjį modernų vandens parką, susipažino su jo teikiamoms paslaugomis.


Kitą dieną svečiams buvo suteikta galimybė dar kartą apsilankyti naujajame vandens parke, pabuvoti Marijos Orsetti viešojoje bibliotekoje, apžiūrėti Kreidos požemių muziejų. Pastarasis, besidriekiantis 10–15 metrų po miestu kaip tunelių tinklas, sužavėjo savo paslaptingumu, senoviškumu, mistika.


Oficialus Chelmo miesto 625 metų jubiliejaus šventės atidarymas vyko Marijos Orsetti viešojoje bibliotekoje. Visus susirinkusius sveikino miesto prezidentė Agata Fisz. Svetingiems šeimininkams svečių delegacijos įteikė atminimo dovanas. Utenos rajono savivaldybės vadovas, mero pavaduotojas Vidmantas Valinčius pasveikino Chelmo miesto vadovus ir gyventojus lenkiškai ir įteikė tautodailės – kalto metalo – kūrinį, kuriame pavaizduotas trimituojantis angelas.


Po sveikinimo kalbų ir dovanų įteikimo vyko koncertas, kurio metu koncertavo ir viena garsiausių pasaulyje Lenkijos operos primadonų Božena Zawislak-Dolny. Operos solistė šventės metu buvo pagerbta už viso gyvenimo nuopelnus.


Chelmo miesto 625 metų jubiliejiniame gimtadienyje kartu su uteniškių delegacija dalyvavo ir svečiai iš Kovelio miesto (Ukraina), su kuriuo Utena taip pat bendradarbiauja jau ne vienerius metus, bei delegacija iš Bresto (Baltarusija). Pastarosios atstovai buvo itin susidomėję Utena ir po pažinties su uteniškių delegacija bei trumpo pristatymo išreiškė pageidavimą užmegzti bendradarbiavimo ryšius su Utena. Pasak Vidmanto Valinčiaus, vizitas į Chelmą buvo puiki galimybė ne tik pasikeisti patirtimi, stiprinti bendradarbiavimo ryšius tarp dviejų – Chelmo ir Utenos – miestų, bet ir susirasti naujų partnerių bei plėtoti tarptautinius ryšius.

Utenos rajono savivaldybės informacija

Obraz 113

Komentuoti


Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Apklausa

Ar laukiate vasaros?

Naujausi skelbimai

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information