manoutena logoUTENOS RAJONO GYVŪNŲ GLOBOS DRAUGIJA ŠVENČIA DEŠIMTMETĮ

030Utenos rajono gyvūnų globos namų vadovė Jolanta Guobaitė pasidalino Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos istorija ir papasakojo apie veiklas, kurios vykdomos vardan beglobių keturkojų. Gyvūnų globos namai pirmą augintinį priėmė lygiai prieš dešimt metų. Gyvūnams neabejinga globos namelių vadovė J. Guobaitė Krašuonos mikrorajone pamatė juodą, kudlotą šunelį bandantį rasti ėdalo ir nesunkiai jį pagavo.

Neužilgo šuo jau gyveno gyvūnų globos namuose, o vėliau surado ir tikruosius namus. J. Guobaitė pasakoja, kad ši veikla pradėta kaime, mažame 80 kv. m. namelyje, aplink kurį buvo įrengti keli voljerai. Per septynerius metus ten globą rado penki su puse tūkstančio gyvūnų. Patalpa buvo ankšta, plėstis nebuvo kur mažoje teritorijoje. Po keleto metų jau reikėjo viską remontuoti ir pertvarkyti. Padedant Utenos rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui 2013 m. buvo surastos didelės patalpos Utenoje, pramonės įmonių teritorijos pakraštyje ir gyvūnai buvo perkelti į naujus namus. Per pastaruosius trejus metus globota virš trijų tūkstančių gyvūnų. Apie vykdomą veiklą, savanorius ir svajones pasakoja Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos pirmininkė Jolanta Guobaitė.


Kaip vertinat pernai metus? Kokie jie buvo gyvūnų globos namų augintiniams?
Mūsų veikloje, kurios negaliu vadinti darbu (tai gyvenimo būdas), kasdien vyksta kaita ir rūpesčių tikrai nemažėja. Ir džiaugsmas, ir skausmas visuomet žengia drauge. Gyvūnų globos namuose pastoviai yra globojama apie 200 gyvūnų. Tuo pačiu metu kai vieni jaučiasi labai gerai, kiti gali ir negaluoti. Visi gyvūnai kasdien stebimi, darbuotojai turi išskaityti iš jų akių ir suprasti iš elgesio, ar viskas gerai. Visi gyvūnai – ir šlubi, ir akli, ir visai senučiukai, gyvena tol kol gerai jaučiasi.

Savanorių veikla, kokie jie ?Ar netrūksta Jums pagalbininkų?
Savanoriauti gali kiekvienas, žinoma, tiek kiek gali ir nori. Vieni savanoriai ateina retsykiais, kiti lankosi pastoviai ir žino visus gyvūnus, seka naujienas socialiniame tinklapyje, FB paskyroje turime beveik 9000 sekėjų. Savanorių amžius labai skirtingas – nuo moksleivių iki senolių. Pagalbininkai dažniausiai vedžioja šuniukus, bendrauja su katėmis, pasisiūlo padėti darbuotojams nudirbti kokius nors darbus: pvz., išdalinti maistą šunims, iššukuoti globotinių kailį ar pan. Yra pora suaugusių savanorių, kurie lankosi globos namuose kasdien po darbo. Jie aplanko kiekvieną gyvūną, perkloja guolį, paduoda papildomai maisto, išveda trumpam į lauką. Yra laikinų gyvūnų globėjų, kurie savo namuose laikinai globoja kačiukus ir šuniukus, tuos, kuriems reikia individualios priežiūros, rūpinasi, kad jie patirtų kuo mažiau streso. Pagalba tiekiama gyvūnams, kurie yra jautresni, kurie atsigauna po ligos. Tokių savanorių globėjų mums be galo trūksta, ypač kai pavasarį ir vasarą pagausėja mažų kačiukų.
Kokie ateities planai ir svajonės?
Planai ir svajonės kol kas sutampa – išsilaikyti. Norisi, kad galėtume ne tik priimti/surinkti bešeimininkius gyvūnus, bet ir vykdyti prevencines beglobių gyvūnų veisimosi mažinimo programas ir visus globotinius sterilizuoti, kad pristabdytume begalinį beglobių gyvūnų gausėjimą. Žinoma, svajojame apie atsakingą, sąmoningų žmonių elgesį– tai yra siekiamybė, šiuos rezultatus tikriausiai galėsime matyti tik besikeičiant kartoms. Dėkoju visiems, kas remia Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos augintinius ir kviečiu dažniau užsukti į svečius.

http://www.gyvunugloba.com/

https://www.facebook.com/Utenos-rajono-gyv%C5%ABn%C5%B3-myl%C4%97toj%C5%B3-draugija-142997832437591/

Utenos rajono savivaldybės informacija

030

16807422 1837497529796384 5781283219453406481 n

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas