manoutena logoVASARIO 16-OSIOS PROGA – AKCIJA, NUSIPELNIUSIŲ UTENOS KRAŠTUI ŽMONIŲ PAGERBIMAS, SVEIKINIMAI IR KONCERTAS

IMG 3097Vasario 16-ąją Utena paminėjo iškilmingai. Pradžią iškilios datos paminėjimui davė Šv. Mišios Utenos Kristaus į dangų žengimo ir Dievo Apvaizdos bažnyčiose. Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės šauliai surengė akciją „Aš myliu Lietuvą", kurios metu buvo pagerbti žuvusieji už Lietuvą prie Vytauto apygardos partizanų paminklo Utenio aikštėje, surengta eisena iki Jono Basanavičiaus paminklo ir ten sugiedota „Tautinė giesmė" bei vyko komandinės varžytuvės „Lietuvos istorijos pėdsakais Utenoje".

Svarbiosios dienos akcentas – šventinis vakaras „Švęskime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kartu" Utenos kultūros centre, kuriame nusipelniusiems žmonėms buvo suteikti Utenos krašto garbės piliečių vardai ir įteiktos Utenos rajono meno ir kultūros premijos.


Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga gausiai susirinkusius uteniškius sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir LR Seimo narys Edmundas Pupinis. Sugiedojus „Tautinę giesmę" meras Alvydas Katinas Utenos krašto garbės piliečio vardą suteikė trims asmenims: Utenos kraštotyros muziejaus padalinio Vytauto Valiušio keramikos muziejaus muziejininkui, tautodailininkui, keramikui Vytautui Valiušiui (už Utenos kraštotyros muziejui neatlygintinai padovanotą unikalią keramikos kolekciją, įkurtą keramikos muziejų Leliūnuose, vykdomą įvairiapusę kultūrinę - edukacinę veiklą, iškilią kūrybą ir svarų indėlį į lietuvių liaudies keramikos tradicijų išsaugojimą bei sklaidą Lietuvoje ir užsienyje), Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Vieversa" meno vadovei ir choreografei Robertai Macelienei (už ilgametį meninį vaikų ir jaunimo auklėjimą, jų patriotizmo ir kūrybingumo ugdymą tautinės savasties dvasia, tautinės kultūros puoselėjimą ir sėkmingą perteikimą jaunajai kartai, talentų atskleidimą bei Utenos vardo ir krašto tautinės kultūros garsinimą šalyje ir pasaulyje) ir buvusiam Lietuvos Respublikos Seimo nariui, ilgamečiam Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos pirmininkui, Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkui Antanui Napaleonui Stasiškiui (už Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų režimų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų problemų sprendimą, už ištikimą tarnystę Lietuvos laisvės siekiui ir bendražmogiškosioms vertybėms). Antanui Napaleonui Stasiškiui garbės piliečio vardas suteiktas po mirties. Regalijas atsiėmė Antanui Napaleonui Stasiškio žmona. Dėl ligos įteikimo ceremonijoje negalėjusiai dalyvauti Robertai Macelienei Utenos krašto garbės piliečio vardo regalijos bus įteiktos vėliau.


2017 m. Utenos rajono meno ir kultūros premijas meras įteikė Utenos krašto kūrėjams: Skulptoriui, akmentašiui, tautodailininkui Valentinui Šimonėliui – už tautinio paveldo meniškumą, išliekamąją vertę ir populiarinimą Lietuvoje bei užsienyje, Utenos kultūros centro lėlių teatro „Zuikis Puikis" režisierei Janinai Baldauskienei – už profesionalius, autentiškus, novatoriškus kūrybinius darbus, puoselėjančius unikalų lėlių teatro meną, gimtąją kalbą, ugdančius jaunąją kartą ir garsinančius Utenos krašto kultūrą Lietuvoje ir užsienyje, dailininkui Algirdui Indrašiui – už unikalius grafikos, tapybos, skulptūros kūrinius, įsteigtą galeriją-muziejų su skulptūrų parku ir Utenos krašto garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.


Garbės piliečius ir premijos laureatus sveikino LR Seimo narys Edmundas Pupinis, kolegos, Utenos rajono ugdymo įstaigų vadovai, visuomenės atstovai, artimieji.
Po apdovanojimų ir sveikinimų įsimintiną koncertą surengė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro NONETAS ir teatro solistai Regina Šilinskaitė ir Kęstutis Nevulis.

Utenos rajono savivaldybės informacija

IMG 3097

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas