SMURTO PREVENCIJA - NEVIENADIENIS RŪPESTIS

seniūnijosŠ. m. kovo mėnesį Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė D. Maselskienė aktyviai vykdydama smurto artimoje aplinkoje prevencinę veiklą organizavo dešimt prevencinių renginių, policijos ir visuomenės susitikimų Utenos krašte (Utenos r. Kuktiškių, Užpalių. Sudeikių, Daugailių,Tauragnų, Saldutiškio seniūnijose, Utenos m. Vaižganto g., A. Baranausko g. saugios kaimynystės grupėse, Utenos m. Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centre, mokykloje-darželyje „Eglutė“) smurto artimoje aplinkoje tematika.

Prie smurto prevencijai skirtų renginių prisidėjo ir juose aktyviai dalyvavo Utenos r. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja J. Strazdienė, Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja G. Blažienė, Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro atstovė E. Lasskaja, socialiniai pedagogai, psichologai, švietimo įstaigų pedagogai ir kiti aktyvūs Utenos krašto gyventojai.
Prevencinių renginių, susitikimų su gyventojais metu bendruomenės pareigūnė Utenos krašto gyventojams pristatė Lietuvos Respublikos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo, Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo nuostatus. Gyventojams buvo pristatytos ir paaiškintos smurto artimoje aplinkoje formos, priežastys, ir jo sukeliamos pasekmės aukai, smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonės, specializuotų pagalbos centrų teikiama pagalba smurto aukoms, smurtą patyrusio asmens teisės, kas tai yra smurtas prieš vaikus, smurto prieš vaikus formos.


Bendruomenės pareigūnė kalbėjo ir diskutavo su gyventojais smurto artimoje aplinkoje tematika aktualiais klausimais, vaikų saugumo užtikrinimo klausimais, ragino gyventojus netoleruoti smurto artimoje aplinkoje, nebūti abejingais ir apie žinomus smurto artimoje aplinkoje atvejus nedelsiant pranešti policijai,bendruoju pagalbos telefonu 112. Pareigūnė atkreipė dėmesį, kad ypatingą dėmesį reikia skirti vaikų saugumo užtikrinimui, kad nebūtų prieš vaikus naudojama, bet kokia smurto forma. Visuomenė turi bendrauti ir bendradarbiauti su policija, kitomis institucijomis, siekiant užkirsti kelią smurtui artimoje aplinkoje, suteikti pagalbą šeimai nukentėjus nuo smurto.


Pareigūnė atkreipė dėmesį į tai, kad ateityje asmenims patyrusiems smurtą artimoje aplinkoje bus išduodami sos pagalbos mygtukai, kurių pagalbą bus galimybė nedelsiant išsikviesti policiją. Šie pagalbos mygtukai bus skirti apsaugot asmenis, nuo pakartotinio smurto.


Utenos r. savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja G. Blažienė gyventojams kalbėjo apie tėvų ir vaikų teisės pareigas, atsakomybę, atkreipė gyventojų dėmesį, kad draužiama prieš vaikus naudoti, bet kokios formos smurtą. Reikalinga visuomet rūpintis vaikų priežiūra, saugumu, skirti dėmesį bendravimui su vaikais.


Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centro atstovė E. Lasskaja gyventojus supažindino su specializuoto pagalbos centro teikiamomis paslaugomis asmenims, nukentėjusiems nuo smurto.


Gyventojams buvo išdalinti lankstinukai, plakatai su policijos įstaigos ir specializuotų pagalbos centrų kontaktais, prevencinės priemonės - žibintuvėliai, rašikliai, užrašinė, magnetukai su prevencinio pobūdžio informacija, raginančia gyventojus netoleruoti smurto artimoje aplinkoje, bendruoju pagalbos telefonu 112.


Vykdant smurto prevenciją vaikų ir jaunimo tarpe, mokykloje-darželyje „Eglutė“, pareigūnė vaikus sukvietė į neeilinę pamoką. Vaikai piešė piešinius tema - „Pagarba, tolerancija, draugystė“. Kiekvienas moksleivis pristatydamas savo piešinį, turėjo pasidalinti gražiais, pagarbiais žodžiais apie savo klasės draugą, kuo šis draugas yra puikus žmogus, kokios jo gerosios savybės. Pareigūnė skatino mokinukus gerbti ir rodyti pagarbą vieni kitiems, tėveliams, mokytojams, skatino vaikus rūpintis vieni kitų saugumu.


Vaikams už dalyvavimą piešinių konkurse buvo įteiktos apyrankės „Pagarba, tolerancija, draugystė“, kurias dėvėdami vaikai, skatins ir kitus netoleruoti smurto, išlaikyti pagarbą vieni kitiems. Taip pat pareigūnė vaikams padovanojo dviračių žibintus, saldainių, žaislą policijos bičiulį Amsį, kad šis klasėje stebėtų vaikų draugystę.


Vaikai, pedagogai, gyventojai dėkojo bendruomenės pareigūnei už aktyviai vykdomą švietėjišką smurto prevencinę veiklą Utenos krašte, kad pareigūnė skiria didelį dėmesį tiek suaugusiems, tiek vaikams, gyventojai plačiai informuojami apie savo teises pareigas atsakomybę, galimybes gauti reikiamą pagalbą. Tik kartu vieningai bendradarbiaudami su visuomene, galime padėti užkirsti kelią smurtui Utenos krašte.

seniūnijos

17778781 1322969314462920 1323970118 o

foto6

foto7

Komentuoti


Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

Savaitės populiariausi

PAROS ĮVYKIŲ (2022-01-21) SUVESTINĖ
22 Saus. 2022 08:19 - Super UserPAROS ĮVYKIŲ (2022-01-21) SUVESTINĖ

Turto pasisavinimas     2022-01-21 [ ... ]

Plačiau
VšĮ „Socialinis taksi“ informuoja
20 Saus. 2022 14:02 - Super UserVšĮ „Socialinis taksi“ informuoja

Sausio 22 d. „Socialinis taksi“ nemokamai veš [ ... ]

Plačiau
Naujausia informacija. Utenos rajono duomenys - 20...
20 Saus. 2022 14:00 - Super UserNaujausia informacija. Utenos rajono duomenys - 2022-01-20

Lietuvos statistikos departamento duomenimis,  [ ... ]

Plačiau

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Apklausa

Ar laikotės karantino?

Naujausi skelbimai

Siūlo darba
( / Darbas, paslaugos)

Siūlo darba
01-18-2022

Siūlo darba
( / Darbas, paslaugos)

Siūlo darba
01-06-2022

VANDENS ŠULINIŲ VALYMAS Tel.864385273
( / Darbas, paslaugos)

noimage
12-23-2021

MS Word, Excel, Javascript, PHP, Python, HTML, CSS, SQL, MyS
( / Darbas, paslaugos)

noimage
12-21-2021

Ieskau darbo
( / Kita)

noimage
12-01-2021

Lieptu statyba
( / Kita)

Lieptu statyba
11-29-2021

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information