manoutena logoPROJEKTAS „MEDIJŲ IR INFORMACINIO RAŠTINGUMO GEBĖJIMŲ PLĖTOJIMAS“– ŽVILGSNIS Į MEDIJAS IŠ ARČIAU

DSC 0047Utenos švietimo centras kartu su partneriais vykdo projektą „Medijų ir informacinio raštingumo gebėjimų plėtojimas", kurio veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekte dalyvauja septynios Utenos savivaldybės ugdymo įstaigos: Dauniškio gimnazija, Vyturių, Krašuonos, Aukštakalnio, Rapolo Šaltenio progimnazijos, Saldutiškio pagrindinė mokykla, Vaikų ir jaunimo užimtumo centras.

Pasak projekto vadovės, Utenos švietimo centro metodininkės Ramunės Dasevičienės, projektu siekiama pažvelgti į medijas iš arčiau, plėtojant suvokimą apie medijų vaidmenį visuomenėje bei ugdant kritinį mąstymą, kaip tinkamai priimti informaciją, įvertinti jos patikimumą.


Medijų ir informacinio raštingumo gebėjimų plėtojimui 2017 m. spalio – lapkričio mėn. vyko mokymai jaunimo grupei su lektoriais Girvydu Duobliu, Antonu Nikitinu, o suaugusiųjų grupei – su lektoriais Audrone Nugaraite, Vincu Grigu. Mokymų metu buvo ne tik klausoma teorijos, bet ir atliekamos įvairios praktinės užduotys, kurios atskleidė projekto dalyvių kūrybiškumą.


Gruodžio 5 d. jaunimo komanda su mokytojais vyko į LRT studiją ir Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kur susipažino su moderniomis darbo ir kūrybos erdvėmis, medijų priemonėmis, veiklos ypatumais. Jaunimą ypač sužavėjo Martyno Mažvydo biblioteka, kur sudarytos modernios sąlygos įvairialypei veiklai – nuo skaitymo erdvių, garso įrašų studijos iki jaukių dirbtuvių ,,Pats sau".


2018 m. sausio - balandžio mėn. jaunimo grupėms vyko kūrybinės dirbtuvės su Utenos medijų srities profesionalais jų darbo vietose - laikraščio ,,Utenos diena" vyr. redaktoriumi Vytautu Ridiku, Kino namai ,,Taurapilis" vadove ir įkūrėja Migle Križinauskaite – Bernotiene, VšĮ ,,Utenos radijas" direktoriumi Linu Bražioniu. Kūrybinių dirbtuvių tikslas – sukurti patrauklią mediją tikslinei grupei.


Gebėjimas rasti, suvokti ir kritiškai vertinti, kurti bei skleisti informaciją skirtingais formatais įvairioje asmeninėje, profesinėje ir visuomeninėje veikloje yra vieni svarbiausių XXI amžiaus žmogaus gebėjimų, vadinamų medijų ir informaciniu raštingumu. Šio projekto tikslas - plėtoti jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių medijų ir informacinio raštingumo gebėjimus, svarbius jų socializacijai ir aktyviam dalyvavimui pilietiniame gyvenime.


Projekto veiklų, rezultatų apibendrinimui visi dalyviai susirinko kūrybinių industrijų centre „Taurapilis". Čia jaunimo sukurtos medijos buvo pristatytos mokyklų bendruomenių atstovams, darbai aptarti su Utenos medijų profesionalais, lektoriumui Girvydu Duobliu.


Utenos švietimo centro direktorė ir metodininkė Ramunė Dasevičienė visoms projekte dalyvaujančioms mokykloms ir mokytojams subūrusiems mokinių komandas, įteikė padėkas už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Informaciją parengė Utenos r. Saldutiškio pagrindinės mokyklos lietuvių k. mokytoja Giedrė Šimkūnaitė - Kandratavičienė

DSC 0047

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas