KARALIUS MIRĖ. TEGYVUOJA NAUJAS KARALIUS!

Savivaldybės žinios Peržiūros: 2134

IMG 2021Vasario 14-osios vakare Utenos daugiafunkcio sporto centro salė ūžė. Bet ne dėl to, kad pora tūkstančių čia susirinkusių uteniškių ir miesto svečių šventė meilės dieną, o dėl to, kad salėje siautė emocijos. Bet, matyt, kitaip ir būti negalėjo: „Juventus" komanda tą vakarą atėmė karūną iš paties karaliaus – 2016 m. Karaliaus Mindaugo taurės nugalėtojo Vilniaus „Lietuvos ryto".

Dviejų amžinų priešininkų susitikimas nuo pradžių žadėjo daug azarto, emocijų ir netikėtumų. Ši intriga buvo išlaikyta visus keturis kėlinius. Likus iki varžybų pabaigos mažiau nei minutei nugalėtojas dar nebuvo aiškus: visas rungtynes komandos žaidė taškas į tašką. Bet sėkmė tą vakarą šypsojosi Utenos krepšininkams. Žinoma, buvo visko: baudų, klaidų, nepataikytų metimų, nusivylimo. Bet pergalės džiaugsmas užgožė visas šias trumpalaikes nesėkmes.

Pirmasis rungtynių kėlinys baigėsi „Lietuvos ryto" vieno taško persvara 23:22. Tūkstantinėje žiūrovų minioje užgimė viltis „O gal?.." Antrasis ketvirtis, baigęsis lygiosiomis (42:42), tą viltį tik pagilino. Po ilgosios pertraukos „Juventus" krepšininkams, atrodė, išdygo sparnai ir jie sėkmingai tolo nuo savo priešininko. „Lietuvos rytui" teliko vytis uteniškius. Jie ir vijosi, bet nepavijo: po trečiojo kėlinio „Juventus" savo kišenėje turėjo trijų taškų persvarą 65:62.

Ketvirtasis ketvirtis buvo tikras nervų karas. Salėje triukšmas peržengė visas leistinas ribas: šeštasis „Juventus" komandos žaidėjas pastangų, kad jų numylėtiniai laimėtų, tikrai negailėjo. Jėgų išplėšti pergalę negailėjo ir „Juventus". Rungtynių pabaigoje likus žaisti mažiau nei minutei rezultatas šokinėte šokinėjo vienos ar kitos komandos naudai. Paskutinės sekundės parodė, kad stipresnių nervų yra Utenos krepšininkai: Vytautas Šulskis, rungtynių pradžioje LKL generalinio direktoriaus Romualdo Brazausko apdovanotas naudingiausiu LKL sausio mėnesio krepšininko titulu, sėkmingai sumetė keturias baudas, savo pridėjo Vaidas Čepukaitis, o vilniečiai tuo metu suklydo net kelis kartus. Daugiafunkcio sporto centro stogas, švieslentėje užsidegus „Juventus" pergalę žymintiems skaičiams 87:84 ir per kraštus išsiveržus džiaugsmo emocijoms, galėjo nulėkti nuo pastato...

„Juventus" ir „Lietuvos ryto" susitikimas į istoriją įeis ne tik dėl to, kad karalius klupo pačioje mūšio pradžioje, bet ir dėl to, kad „Juventus" nugalėjo, neįmetęs nė vieno tritaškio. Taip laimėti reikia ypatingų sugebėjimų...

Nugalėjusi „Lietuvos rytą" „Juventus" komanda iškopė į Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą ir Kaune, Žalgirio arenoje, vasario 18 d. pusfinalyje kausis su Panevėžio „Lietkabelio" ir Alytaus „Dzūkijos" susitikimo laimėtoja.

Daugiausia taškų „Juventus" komandai pelnė Vaidas Čepukaitis (21), Jamaras Diggsas įmetė 14, po 12 taškų surinko Vytautas Šulskis, Valdas Vasylius ir Gytis Sirutavičius. Dainius Šalenga įmetė 8 taškus.

„Lietuvos ryto" rezultatyviausias žaidėjas – Drew Gordonas (25 taškai), 16 pelnė Jamesas Baronas, po 8 surinko Laimonas Kisielius ir Corey Fisheris.