manoutena logoSocialinė parama mokiniams 2024–2025 mokslo metais

2024 06 27 socialine paramaPrimename, kad nuo šių metų liepos 1 d. galima teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams 2024-2025 mokslo metams.


Mokiniams gali būti teikiamos dvi paramos rūšys: nemokamas maitinimas (pusryčiai, pietūs, pavakariai ir maitinimas mokyklose organizuojamose vasaros poilsio stovyklose) ir parama mokinio reikmenims įsigyti (110 Eur vienam mokiniui per kalendorinius metus).
Ši parama (tiek nemokamas maitinimas, tiek parama mokinio reikmenims įsigyti) gali būti teikiama:
· jeigu pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 264 Eur;


· jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 352 Eur, atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra su negalia;
· savivaldybės administracija turi teisę nemokamą maitinimą, paramą mokinio reikmenims įsigyti skirti išimties atvejais, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 440 Eur, atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra su negalia, kai mokinys patiria socialinę riziką arba asmenį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką.
Nemokamas maitinimas
Priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nemokami pietūs ugdymo įstaigose bus organizuojami be atskirto tėvų prašymo. Jei šių klasių mokinys nepageidauja gauti pietų, tėvai atsisakymą pateikia ugdymo įstaigos administracijai.
Teisė gauti nemokamą maitinimą suteikiama ne vyresniems kaip 21 metų mokiniams. Mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas iki mokslo metų ugdymo proceso pabaigos, o abiturientams – iki brandos egzaminų sesijos pabaigos.
Parama mokinio reikmenims
Teisė gauti paramą mokinio reikmėms suteikiama pagal priešmokyklinio, bendrojo ugdymo programas besimokantiems ir paramos teikimo sąlygas atitinkantiems mokiniams ir ne vyresniems kaip 21 metų mokiniams.
Prašymai dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti priimami iki spalio 5 d, pateikus prašymus vėliau, ši parama neteikiama. Prašymai dėl nemokamo maitinimo priimami visus mokslo metus.
Prašymus-paraiškas socialinei paramai mokiniams gauti galima teikti atvykus (pagal išankstinę registraciją) į Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių.
Išankstinė klientų registracija vykdoma telefonais +370 389 61 629, +370 389 50 460 arba atvykus į Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrių (Utenio a. 4, Utena) 112 kab.
Asmenys, gyvenantys kaimo teritorijoje, prašymus gali pateikti savo gyvenamosios vietos seniūnijoje.
Siūlome pasinaudoti galimybe prašymus teikti elektroniniu būdu per Socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt.
Papildoma informacija teikiama tel. +370 389 61 628, +370 389 63 996 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Informaciją parengė: Utenos rajono savivaldybės administracija.

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas