manoutena logoUtenos apskrities policijos vadovų mokymai Zarasuose

lc54OtPtiQ7S2024 metų birželio 7 d.,  Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Utenos aps. VPK) vadovai susitiko kasmetiniuose ir tradiciniuose vadovų mokymuose, kurie šiais metais vyko Zarasuose, moderniame statinyje „Kupolė“, kuris yra pelnęs geriausio 2021 metų rekreacinės architektūros kūrinio apdovanojimą.

Pirmąją mokymų dalį vedė Aurimas Navys. Karo apžvalgininkas, į atsargą išėjęs specialiųjų operacijų pajėgų karininkas, gynybos ir saugumo ekspertas bei psichologas. Šių dienų kontekste pranešimas „Saugumo iššūkiai Lietuvai: ką turime žinoti?“ buvo itin aktualus. Aurimas Navys kalbėjo apie įvairius saugumo iššūkius, tradicines karines grėsmes, hibridinį ir informacinį karą bei kibernetinį saugumą. Jis pabrėžė kritinio mąstymo svarbą, vertinant gaunamą informaciją ir siekiant išvengti dezinformacijos ir propagandos poveikio. Vyko diskusijos dėl masinio naikinimo ginklų panaudojimo grėsmės.

Antroje dienos pusėje pranešimą skaitė Linas Kojala. Lietuvos politologas, VU TSPMI dėstytojas ir Rytų Europos studijų centro direktorius. Tema „NATO ir Europos Sąjunga“ buvo taip pat labai aktuali dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Savo pranešime Linas Kojala aiškiai išskyrė geopolitinės rizikos pozityvius ir negatyvius veiksnius. Jis apibendrino NATO ir Europos Sąjungos vaidmenį užtikrinant regiono ir pasaulio saugumą, paaiškino, kaip šios organizacijos bendradarbiauja sprendžiant tarptautinius iššūkius, ir kaip jos prisideda prie Lietuvos saugumo užtikrinimo. Lino Kojalos pranešimas policijos vadovams padėjo aiškiau suprasti dabartinę geopolitinę situaciją, pasaulio šalių įtaką ir NATO bei ES atsaką į naujausius iššūkius, jų karinius pajėgumus bei gynybos atgrasymo elementus.

Aurimo Navio ir Lino Kojalos pranešimai Utenos aps. VPK policijos vadovams padėjo plačiau suvokti nacionalines, tarptautines ir pasaulines saugumo grėsmes. Išryškino NATO ir Europos Sąjungos svarbą užtikrinant Lietuvos saugumą ir įvertinti tikrąją karo grėsmės padėtį.

Dėkojame Aurimui Naviui, Linui Kojalai ir Zarasų rajono kultūros centrui.

Vadovų mokymus organizavo Utenos aps. VPK Komunikacijos poskyris.

7Toz653rRZOE

eSVhzvHneOPZ

lc54OtPtiQ7S

PR3cwlUdtpKb

UospJo2w2w3T

x9 22F hiLYb

yOwpt7HmX8qM

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas