manoutena logoVasaros festivalis „Mėnuo Juodaragis” žaižaruos ugnimi ir ypatinga programa

MJR2022 MPuida sest 462Vasaros pabaigoje įvyks vienas įspūdingiausių Lietuvos festivalių – „Mėnuo Juodaragis”. Dvidešimt trečiasis savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis lankytojus kviečia rugpjūčio 24-27 dienomis, jis šventines ugnis uždegs laukinėje Dūburio ežero saloje prie Antazavės, Zarasų raj. Prieš vasarą rengėjai pristato šių metų festivalio tematiką ir atskleidžia pagrindinius programos akcentus.


Festivalio tema – Ugnis

„Mėnuo Juodaragis XXIII” pristatys plačios apimties muzikos, meno, žinių ir pramogų programą, kurios pobūdis didele dalimi susijęs su kasmet pasirenkama nauja tradicinės kultūros tema. Šių metų šventės tema – Ugnis, iškiliausia ir sakraliausia senųjų baltų tradicijų išraiška, kurią atspindės gausi įvairialypė festivalio programa.

„Ugnis, ko gero, yra labiausiai magiška tema „Mėnesio Juodaragio” istorijoje, – sako festivalio vadovas Ugnius Liogė. – Tuo pačiu ji sudėtinga ir įpareigojanti. Su ugnimi neatsiejamai susijusi visos žmonijos kultūra, pažanga, tikėjimai, tai meilės, vienybės, atminties, vilties simbolis. Tai ne tik gyvybiškai svarbus šviesos ir šilumos šaltinis, bet ir prasminė pačios kūrybos sąvoka. Tikimės, kad šiemet ugninga festivalio dvasia žaižaruos kaip niekad ryškiais atradimais ir patyrimais, šildys atvykusius į Dūburio salą jaukia gentiška bendryste.”

Scenoje – islandiški geizeriai ir hindu juodmetalis

Su ugnies stichija susijusi ir būsima festivalio muzikinė programa, kuri skleisis 4 skirtingose scenose, jose pasirodys per 60 įvairios stilistikos grupių. „Mėnesio Juodaragio” šventėje dažniausiai skamba roko, postfolkloro, elektroninė, alternatyvi ir folkloro muzika, susijusi su gimtosios kultūros šaknimis.

Viena garsiausių festivalio grupių – savito skambesio postmetal kolektyvas „Solstafir”, atvykstantis iš geizerių ir ugnikalnių šalies, Islandijos. Klausytojus nustebins ir išskirtinis sunkiosios muzikos scenos reiškinys – čekų grupė „Cult Of Fire”, savo kūryboje atmosferinį black metal jungiantys su ezoterinėmis hindu ir budistų apeigomis.

Scenoje pasirodys neofolk žanro klasikai britai „Fire+Ice”, bei danai „Of The Wand & The Moon”, italai „Roma Amor”, taip pat kylančios žvaigždės „Cult Of Youth” iš JAV. Taip pat laukiami atlikėjai iš Portugalijos, Olandijos, Lenkijos, Estijos, Latvijos, Gudijos, Ukrainos, tarp kurių bus ne vienas žinomas vardas.

Lietuvos muziką festivalyje atstovaus roko monstrai „Bix”, jausmingasis duetas „Kamanių šilelis”, lietuviško folkroko pradininkai „Atalyja”, ansamblis „Kuršių ainiai” su kompozitoriumi Larion Dyakov, „Baltasis kiras”, „Ugniavijas”, „Vilkduja”, „Ūkanose”, „Vėlių namai”, elektroninės scenos pažiba „Girių dvasios” su ukrainiete Marushka, ugningą vakarėlį užkurs „Baltic Balkan”, „Lapkričio dvidešimtosios orkestras”, „Armatūra” ir daugelis kitų.

Tarp senovės ir futurizmo

Keturias dienas ir tris naktis truksiantis „Mėnuo Juodaragis” pasižymės itin gausia ir įvairialype kultūrine programa – joje per 200 įvairių pasirodymų, užsiėmimų ir edukacijų. Lankytojams rengiamos ypatingų žinių kupinos paskaitos, tradicinių amatų dirbtuvės, sutartinių mokymai, burtavimai, meno parodos, pirtys, sporto turnyrai, kino filmai, užsiėmimai vaikams, vaidinimai, vakaronės ir pažintiniai žygiai. Šiemet šį įprastai margą „Mėnesio Juodaragio” vyksmą papildys ugnies instaliacijos, fakyrų, taip pat ir ugniagesių pasirodymai.

„Kasmet kintanti programos visuma yra galinga tikrų, nuoširdžių patirčių jungtis, dėl kurios festivalis turi ištikimą ir nuolat augančią įvairaus amžiaus žmonių auditoriją. Mums įdomūs tiek archainiai, laiko išgryninti dalykai, tiek dabarties kūryba ir ateitis. Tad programą rengiame su dideliu užsidegimu ir kviečiame lankytojus kartu kurti šią ugnį” – teigia festivalio rengėjai.

Pernai, po kelių metų pandeminio laikotarpio, Dūburio saloje vykusiame „pilno formato” festivalyje apsilankė beveik 6000 žiūrovų ir dalyvių, tai tapo netikėtumu organizatoriams. Jų teigimu, šiemet renginys bus daug geriau pasiruošęs priimti tokį gausų lankytojų skaičių, tačiau bilietų kiekis gali būti ribojamas.


Išankstinius festivalio „Mėnuo Juodaragis XXIII” bilietus iki gegužės 31 d. lankytojai gali įsigyti palankesne kaina.----
Festivalio svetainė: www.mjr.lt

Festivalio FB: facebook.com/MJRfest


MJR 2022 aftermovie: https://youtu.be/GxVhupY7f64

Eglynos scena 2022 copy

Kazimieras Šešelgis DSC 3822

MJR2022 MPuida penkt 262

MJR2022 MPuida sest 462

MJR 2022 foto is drono kirptas

MJR Dūburio scena 2022

Panašūs straipsniai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas