JAUNIMO ŠVIETIMO PROJEKTAS „NEPAMIRŠK PARAŠIUTO“

58Ar žinote, iš kur kilo Dubingių pavadinimas, kas yra socialinio draudimo įmokų „grindys", kokia yra vandens virimo temperatūra ir kiek „sveria" pitonas? Šiuos ir panašius klausimus tarsi riešutėlius visą sezoną gliaudė „Sodros" ir Roberto Petrausko organizuotos Lietuvos gimnazijų protų kovų lygos „Nepamiršk parašiuto" dalyviai. Kovo 21-ąją vyko sezono finalas ir paaiškėjo 20 komandų, dalyvausiančių balandį sostinėje vyksiančiame SUPERfinale.

Jaunimo švietimo projektas „Nepamiršk parašiuto" – tai „Sodros" iniciatyva padėti ugdyti moksleivių finansinį raštingumą ir didinti jaunų žmonių supratimą apie jų socialines garantijas, rizikas ir jų įtaką kiekvieno žmogaus gyvenimui. 2017 m. bandomasis projektas buvo vykdomas 13-oje savivaldybių Kauno ir Utenos regionuose ir jo sėkmė lėmė tai, kad šiame projekte 2018–2019 mokslo metais dalyvauja apie 150 pedagogų ir tūkstančiai moksleivių iš visos Lietuvos.


Mokytojai, praėjusį rudenį dalyvavę kvalifikacijos kėlimo mokymuose ir aprūpinti „Sodros" specialistų parengta medžiaga, kalba su savo moksleiviais apie pirmąjį darbą, socialinio draudimo įmokas ir išmokas, šešėlio įtaką visuomenės gerovei, galimybes dirbti savarankiškai ir šių pasirinkimų niuansus. Aktyvių projekte dalyvaujančių mokytojų dėka svarbi informacija, integruojama į pamokas, klasės valandėles ir pateikiama paprastai, patraukliai ir suprantamai, pasiekia tūkstančius moksleivių visoje Lietuvoje.


„Būdami savo sričių specialistai pasistengėme iššifruoti burtažodį „valstybinis socialinis draudimas", o aktyvūs mokytojai šiomis žiniomis dalijasi su moksleiviais. Sužinoti ir suprasti, kaip veikia socialinio draudimo sistema, niekada nėra per anksti", – sakė „Sodros" direktoriaus funkcijas vykdantis Ježy Miskis.


Siekdama, kad projektas „Nepamiršk parašiuto" būtų ne tik naudingas, bet ir įtraukiantis bei įdomus patiems moksleiviams, pernai „Sodra" suvienijo jėgas su kūrybinguoju Robertu Petrausku ir jo komanda. Taip 2018–2019 mokslo metais atgimė Lietuvos gimnazijų protų kovų lyga, šiemet pavadinta „Nepamiršk parašiuto".


Daugiau kaip pusantro šimto moksleivių komandų 12-oje divizionų varžėsi, kas kiekviename žaidime yra sumanesni, greitesni ar kūrybiškesni. „Sodros" Utenos skyriaus aptarnaujamoje teritorijoje projekte „Nepamiršk parašiuto" dalyvavo 15 gimnazijų (Anykščių Jono Biliūno, Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto, Troškūnų Kazio Inčiūros, Ignalinos, Molėtų, Alantos, Giedraičių Antano Jaroševičiaus, Švenčionių Zigmo Žemaičio, Pabradės „Ryto", Švenčionėlių Mindaugo, Ukmergės rajono Taujėnų, Želvos, Utenos „Dauniškio, Visagino „Atgimimo", Zarasų rajono Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos), 21 pedagogas, 24 komandos varžėsi ir protų kovose. Po penktojo, finalinio, žaidimo paaiškėjo, kad SUPERfinale Utenos regiono garbę gins Ukmergės rajono Želvos ir Anykščių Jono Biliūno gimnazijų komandos. Dėkojame Utenos Dauniškio gimnazijai, kuri ne tik dalyvavo, bet ir draugiškai kiekvieną mėnesį priėmė apie 150 „Nepamiršk parašiuto" ir protų kovų dalyvių iš 8 savivaldybių.


Projektas „Nepamiršk parašiuto" kviečia prisijungti visus moksleivius ir mokytojus, norinčius sužinoti daugiau apie valstybinį socialinį draudimą, pirmąjį darbą ir jo iššūkius, samdomo ir savarankiško darbo skirtumus, įmokas ir mokesčius, socialines garantijas ir pan. Norintieji dalyvauti projekte turėtų kreiptis el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

58

Komentuoti


Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

Savaitės populiariausi

PAROS ĮVYKIŲ (2021-12-07) SUVESTINĖ
08 Gruod. 2021 08:21 - Super UserPAROS ĮVYKIŲ (2021-12-07) SUVESTINĖ

Smurtas artimoje aplinkoje     202 [ ... ]

Plačiau
PAROS ĮVYKIŲ (2021-12-06) SUVESTINĖ
07 Gruod. 2021 08:32 - Super UserPAROS ĮVYKIŲ (2021-12-06) SUVESTINĖ

Smurtas artimoje aplinkoje      20 [ ... ]

Plačiau
Informacija
07 Gruod. 2021 14:01 - Super UserInformacija

Informuojame, kad dėl šalčių nukeliamos Kalėd [ ... ]

Plačiau

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Apklausa

Ar laikotės karantino?

Naujausi skelbimai

Ieskau darbo
( / Kita)

noimage
12-01-2021

Lieptu statyba
( / Kita)

Lieptu statyba
11-29-2021

Ieškau bet kokio darbo
( / Darbas, paslaugos)

noimage
11-18-2021

VANDENS ŠULINIŲ VALYMAS Tel.864385273
( / Darbas, paslaugos)

noimage
11-16-2021

klausos aparatai kraunami vokiski siunciu
( / Kita)

noimage
11-10-2021

ziurkes blakes tarakonai naikynti blakes
( / Kita)

noimage
11-10-2021

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information