JAUNIMO REIKALŲ TARYBOS POSĖDYJE – APIE 2018 M. VEIKLOS PLANĄ, JAUNIMO ERDVES IR PASIŪLYMUS, KAIP GERIAU TVARKYTI MIESTĄ

IMG 8375Vasario 20 d. buvo surengtas Utenos jaunimo reikalų tarybos posėdis, kuriame svarstyti aštuoni klausimai. Posėdžiui pirmininkavo Utenos rajono savivaldybės meras, Utenos jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Alvydas Katinas.

Pirmiausia buvo apsvarstytas ir patvirtintas Utenos rajono jaunimo reikalų tarybos 2018 metų veiklos planas, kuriame numatyta rengti posėdžius, organizuoti susitikimus, mokymus, patikras ir kitas veiklas. Posėdžiuose Jaunimo taryba planuoja svartyti klausimus dėl savanorystės modelio rengimo, rajono savivaldybės viešojo transporto vizijos, miesto šventės ir „Jaunimo taško" organizavimo, Lietuvos šimtmečiui paminėti jaunimui skirtų veiklų įgyvendinimo Utenos rajone ir kt. Taip pat plane numatytas Utenos rajono savivaldybės jaunimo politikos strategijos parengimas, pagalbos jaunimo iniciatyvoms, renginiams organizuoti teikimas, informacijos apie socialinių tinklų galimybes skleidimas, mokymų, konsultacijų saugaus ir teisėto darbo įgūdžių, verslumo įgūdžių skatinimo, nusikaltimų, azartinių lošimų ir administracinių nusižengimų, priklausomybių prevencijos, sveikos gyvensenos klausimais organizavimas, Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos (UVJOS) „Apskritasis stalas" projektų ir projektų, skirtų smulkaus ir vidutinio verslo plėtrai rajone, rėmimas ir kt.


Aptariant ir tvirtinant jaunimo reikalų tarybos 2017 m. veiklos ataskaitą Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas akcentavo, kad Utenos rajono jaunimas yra aktyvus, iniciatyvus ir veiklus. „Tuo galime tik pasidžiaugti, – sakė vedėjas. – Lėšos, skiriamos finansuoti jaunimo projektus, organizuojamus renginius, neabejotinai yra paskata jaunimui siekti norimų tikslų ir būti dar aktyvesniems bei veiklesniems ".


Kalbant apie prioritetų, skirtų savivaldybės jaunimo užimtumo skatinimo konkursui, nustatymą, įsivyravo diskusija apie jaunimo erdvių steigimo galimybes mieste ir seniūnijose. Meras Alvydas Katinas pabrėžė, kad neužtenka nustatyti vietas jaunimo erdvėms, reikia tas erdves įveiklinti ir pritraukti į jas kuo daugiau jaunimo. „Jaunimo erdvių steigimas – svarbus klausimas, – sakė meras. – Todėl siūlau jį įtraukti į Jaunimo reikalų tarybos 2018 metų veiklos planą".


Posėdyje buvo diskutuojama dėl patalpų skyrimo Lietuvos moksleivių sąjungos mokinių savivaldų informavimo centrui. Jaunimo reikalų taryba taip pat aptarė Utenos rajono savivaldybės jaunimo politikos strategijos kūrimą, Jaunimo reikalų departamento rekomendacijas dėl jaunimo politikos stiprinimo vietos lygmeniu, UVJOS „Apskritasis stalas" veiklos finansavimo.


Baigiantis posėdžiui iniciatyvos „Pilietiškumo mokykla 2017", įgyvendinamos visoje šalyje, organizatorius Utenoje Augustas Žvirblis pristatė praėjusiais metais gruodžio 8 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje vykusio renginio „Pilietiškumo mokykla 2017", kurio metu gimnazistai dalyvavo savivaldos rinkimų simuliacijoje, rezoliuciją. Joje „Pilietiškumo mokyklos" dalyviai pateikė pasiūlymus, susietus su miesto tvarkymu, investicijų pritraukimu, daugiabučių renovacijos skatinimu, jaunimo organizacijų finansavimu, smulkaus ir vidutinio verslo skatinimu bei rėmimu, draudimu rūkyti masiniuose renginiuose, kraštovaizdžio infrastruktūros gerinimu, atliekų tvarkymu, turizmo plėtra ir kt. Pasak mero, minėti jaunimo pasiūlymai yra verti dėmesio ir verti, kad į juos būtų atsižvelgta.

Utenos rajono savivaldybės informacija

IMG 8375

Komentuoti


Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

Savaitės populiariausi

PAROS ĮVYKIŲ (2020-07-10 - 2020-07-12) SUVESTINĖS...
13 Lie 2020 12:52 - Super UserPAROS ĮVYKIŲ (2020-07-10 - 2020-07-12) SUVESTINĖS

Transporto priemonių vairavimas, kai vairuoja neb [ ... ]

Plačiau
Utenos policijos pareigūnai lanko jaunuosius stovy...
10 Lie 2020 07:18 - Super UserUtenos policijos pareigūnai lanko jaunuosius stovyklautojus

Šių metų liepos 7–8 dienomis Utenos apskritie [ ... ]

Plačiau
PAROS ĮVYKIŲ (2020-07-07) SUVESTINĖ
08 Lie 2020 08:30 - Super UserPAROS ĮVYKIŲ (2020-07-07) SUVESTINĖ

Sukčiavimas 2020-07-07 gautas vyro (g. 1963 m.)  [ ... ]

Plačiau

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Apklausa

Ar laikotės karantino?

Naujausi skelbimai

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information