JUSTO DŽIUGELIO SUSITIKIME SU UTENIŠKIAIS KALBĖTA IR APIE VAISTUS, IR APIE SKYRYBAS

Įvairios Peržiūros: 1143

fotoPenktadienį į susitikimą su uteniškiai atvykusį parlamentarą Justą Džiugelį pasitiko Utenos meno mokyklos auklėtinių kūrinys, primenantis, kad gyvas bendravimas visada yra geriau, nei virtualus. Ir iš tikrųjų susirinkusiems uteniškiams kilo tiek klausimų, kad susitikimas užsitęsė kelias valandas.

„Pokalbiai su žmonėmis – maloniausia mano darbo dalis. Kur bepasirodyčiau – koncerte, gatvėje ar bažnyčioje – išgirstu ne tik sėkmės palinkėjimų, bet ir daug praktiškų klausimų, į kuriuos visada stengiuosi atsakyti jeigu ne iškart, tai bent jau po kelių dienų nuodugniai išsiaiškinęs situaciją, - pasakojo uteniškius savo mamos keptu skruzdėlynu susirinkusius tradiciškai vaišinęs J. Džiugelis. – Bendraudamas supratau, kad žmonėms labai trūksta informacijos apie tai, kokie įstatymai priimami, ką jie reiškia ir kaip keičia kasdienį socialiai jautriausioms grupėms priklausančių asmenų gyvenimą. Taip pat labai įdomu išgirsti pačių gyventojų mintis, kurios neretai paskatina naujų įstatymų projektų atsiradimą“.

Žinios iš asmeninės patirties

Su daugeliu socialiai pažeidžiamų žmonių problemų parlamentaras susiduria ir pats. Neįgaliojo vežimėlyje judantis J. Džiugelis nuo ankstyvos vaikystės serga raumenų atrofija. Tačiau liga netrukdo jam siekti svajonių. 31-erių vyras buvo įkūręs verslą. Vėliau, atsidūręs ties mirties slenksčiu, nusprendė visas jėgas skirti visuomenei naudingam darbui ir įkūrė visuomeninę organizaciją, kurios pagrindinis tikslas buvo negalios paliestų vaikų ir jaunimo problemų sprendimas bei talentų išlaisvinimas.

Tuo pat metu pats J.Džiugelis vis plėtė savo galimybių ribas - šoko su parašiutu, apvažiavo Lietuvą vežimėliu. Sunku net įsivaizduoti, kiek valios ir jėgų jam kainavo šie iššūkiai, tačiau Justas niekada nedejavo ir nenustojo svajoti. Neketina to daryti ir dabar.

Didžiausia Seimo nario svajonė - pakeisti Lietuvos neįgaliųjų ir kitų socialiai pažeidžiamų žmonių gyvenimą: suteikti galimybę dirbti, gauti valstybės paramą ir paslaugas, reikalingą gydymą ir pagalbą ne tik patiems neįgaliesiems, bet ir jų šeimoms bei artimiesiems.

Nuo medicinos temų – iki skyrybų

Nors Lietuvoje dar daug biurokratijos, kuri gerokai prailgina įstatymų priėmimo procesus, nemažai svarbių įstatymų projektų jau pasiekė finišo tiesiąją. Apie juos ir kitas artėjančias socialines permainas parlamentaras ir kalbėjo susitikime.

Utenos gyventojus domino medicininės temos, Asmeninio asistento paslaugos ateitis, vadinamųjų Sodros „grindų“ poveikis vos kelias valandas per dieną galintiems dirbti nevyriausybinių organizacijų atstovams, nepritaikytos aplinkos sukeliamos problemos ir negalios paliestų vaikų galimybės mokytis bendrojo lavinimo mokyklose.


Daug buvo kalbėta apie planus šeimoms, auginančioms negalios paliestus vaikus, įteisinti pirminę reabilitaciją, kuri padėtų išgyventi sunkiausią – pirmo susidūrimo su liga – laikotarpį.

„Pirmą kartą išgirdusios diagnozę šeimos paliekamos likimo valiai. Nors kaip tik tuo momentu labiausiai reikia psichologinės, socialinės ir kompleksinės paramos. Jos gauna medicininį gydymą, tačiau kitos būtinos informacijos turi ieškoti pačios. Aukštyn kojomis apvirtus gyvenimui kyla daugybė klausimų, nuo kasdienės buities iki tolimesnio gyvenimo perspektyvų. Dažnai šeimai ji tampa per sunki, todėl sutuoktiniai pasuka skirtingais keliais. Tikslios statistikos nėra, tačiau nevyriausybinių organizacijų duomenimis išsiskiria 4 iš 6 neįgalius vaikus auginančių šeimų. Skaudžiausiai skyrybos paveikia vaikus – ne tik neįgalius, bet ir jų brolius bei seseris. Jie jaučia tėvų neviltį, patys praranda saugumo jausmą. Pasekmės juos lydi visą gyvenimą“, - kalbėjo J. Džiugelis, įsitikinęs, kad pirminė kompleksinė reabilitacija išspręstų nemažai problemų.
Ragino būti aktyvius

Nepaisant sudėtingų temų, susitikimas buvo pozityvus. Parlamentaras pasidžiaugė, kad, po daugelio metų trukusio sąstingio, permainos visuomenėje jaučiamos ir ragino susirinkusius prisidėti prie pokyčių.

„Nesvarbu, kokia negalia jus lydi gyvenime, reikia veikti, nes tik visi kartu pasieksime rezultatų, pakeisiančių visų mūsų gyvenimą“, - įsitikinęs Seimo narys.

foto

fb

Panašūs straipsniai