IŠAIŠKINTAS TURTO PRIEVARTAVIMO ATVEJAS UTENOS MIESTE

policija2018 m. lapkričio mėn. į Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi vienas iš Utenos regioninio profesinio centro moksleivių su pareiškimu apie tai, kad iš jo yra atiminėjami pinigai. Policijai pradėjus ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, kad 2018-11-30 apie 11. 00 val., kitas Utenos regioninio profesinio mokymo centro moksleivis D.B. neturėdamas teisėto pagrindo, atvirai, savo naudai panaudodamas prieš nukentėjusįjį J.G. fizinį murtą sukeldamas jam fizinį skausmą, vertė perduoti turtą - sumokėti 200 Eur už galimai pavaišinimą narkotinėmis medžiagomis (kanapėmis).

Nuo 2018 m. liepos mėnesio, telefonu ir susitikimų įvairiose Utenos miesto vietose metu, neturėdamas teisėto pagrindo, grasindamas nukentėjusiajam prieš jį panaudoti fizinį smurtą, reikalavo iš jo 200 Eur už tariamą skolą dėl kelių kartų galimai pavaišinimo narkotinėmis medžiagomis (kanapėmis), po ko 2018-12-05 apie 18.00 val., Aukštaičių g. 7, Utenos m., siekdamas išgauti tariamą skolą, nusivedęs nukentėjusįjį į nuošalią vietą, šalia Utenos regioninio profesinio mokymo centro bendrabučio, pareikalavo surašyti skolos raštelį dėl 200 eurų tariamos skolos. Nukentėjusiajam atsisakius vykdyti jo reikalavimus, kumščiu sudavė į veido sritį ir pareikalavo surašyti skolos raštelį. Būdamas įbaugintas ir jam įtariamajam diktuojant tekstą, nukentėjusysis surašė skolos raštelį, jog yra skolingas įtariamajam 200 EUR, nukentėjusiajam pasirašius, skolos raštelį pasiėmė sau. Neturėdamas teisėto pagrindo, atvirai, savo naudai panaudodamas prieš nukentėjusįjį fizinį murtą sukeldamas jam fizinį skausmą, vertė nukentėjusįjį perduoti jam 200 Eur. Surinkus pakankamai įrodymų dėl šios nusikalstamos veikos padarymo įtariamasis buvo sulaikytas. Įtariamajam pareikštas įtarimas pagal LR BK 181 str. 2 d. (turto prievartavimas už šią sunkią nusikalstamą veiką numatyta bausmė iki 8m. laisvės atėmimo).


Be to, atliekant kratą įtariamojo D.B gyvenamojoje vietoje Utenos AVPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai rado nedidelį kiekį narkotinių medžiagų. D.B. pareikštas dar vienas įtarimas pagal LR BK 259 str. 2 d.


2019m. liepos mėn. ikiteisminis tyrimas buvo baigtas . Utenos rajono apylinkės prokuratūra, kuri ikiteisminį tyrimą kontroliavo jau perdavė bylą teismui. Toliau įtariamojo veiksmus vertins teismas.


Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai skatina Utenos miesto ir rajono švietimo įstaigų pedagogus, darbuotojus, prasidėjus naujiems mokslo metams, atkreipti ypatingą dėmėsį į moksleivių elgesį ir tarpusavio bendravimą švietimo įstaigose bei jų teritorijose. Tėvams patariama skirti daugiau laiko bendravimui su atžalomis, siekiant geriau juos pažinti, žinoti draugų ratą, jaunimo laisvalaikio praleidimo vietas, įgyti vaikų pasitikėjimą, kad šie nebijotų kalbėti apie esamas ar iškilsiančias problemas, siekiant juos apsaugoti, kad šie netaptų asmenų darančių nusiklalstamas veikas aukomis. Utenos miesto ir rajono švietimo įstaigų moksleiviai skatinami būti drąsiais, netoleruoti, bet kokių smurto atvejų, nebijoti ir nedelsiant pranešti policijai apie smurtauti linkusius asmenis. Glaudus policijos ir visuomenės benradarbiavimas, keitimąsis informacija padeda užkirsti kelią teisės pažeidimams ir nusikalstamoms veikoms, nustatyti asmenis darančius nusikalstamas veikas, siekiant juos patraukti į atsakomybę pagal Lietuvos Respublikoje galiojančius teisės aktus.

policija

Komentuoti


Dienos informacija


Dienos vardadieniai:

Savaitės populiariausi

UTENOS KULTŪROS CENTRAS SVEIKINA RAJONO GYVENTOJUS...
23 Rugp 2019 05:23 - Super UserUTENOS KULTŪROS CENTRAS SVEIKINA RAJONO GYVENTOJUS SU BALTIJOS KELIO 30-MEČIU!

Rugpjūčio 23 d., LAISVĖS AUTOBUSIUKO sveikinima [ ... ]

Plačiau
Teorija be praktikos kurčia, o praktika be teorijo...
23 Rugp 2019 05:20 - Super UserTeorija be praktikos kurčia, o praktika be teorijos akla

Tą galėtų patvirtinti Utenos apskrities vyriaus [ ... ]

Plačiau
„Regitra“: kokie „šarvai“ geriausiai apsaugo motoc...
23 Rugp 2019 06:11 - Super User„Regitra“: kokie „šarvai“ geriausiai apsaugo motociklininką kelyje?

Jau rytoj didžiausio mototurizmo ralio Lietuvoje  [ ... ]

Plačiau

Apklausa

Kaip vertinate maitinimo paslaugą ligoniams Utenos ligoninėje?

PRISIJUNGIMAS / REGISTRACIJA

Naujausi skelbimai

VANDENS ŠULINIŲ VALYMAS Tel.864385273
( / Darbas, paslaugos)

noimage
08-06-2019

Kultivatorius
( / Kita)

Kultivatorius
05-26-2019

kurmiai kurkliai naikinti
( / Kita)

noimage
05-02-2019

klausos aparatai ir kita medicina
( / Kita)

noimage
05-02-2019

zvejibos tinklai
( / Kita)

noimage
05-02-2019

STATYBOS DARBUOTOJŲ PAIEŠKA
( / Darbas, paslaugos)

STATYBOS DARBUOTOJŲ PAIEŠKA
01-11-2019

Please publish modules in offcanvas position.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos ištrinti rasite čia.

  
EU Cookie Directive Module Information